КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • оптимална предвидена површина до 15 м2;
 • 360 степени на ефикасно делување на уредот;
 • моќ на прочистување на штетни материи од воздухот 99%;
 • промена и филтрирањте на воздухот во предвидената површина - 5 пати;
 • прочистување на:
 1. чад-180 м3 на час,
 2. прашина-200 м3 на час,
 3. полен 200 м3 на час,
 • мириси, алергени, мувла и други штетни материи;
 • уредот користи хепа филтер и филтер со активен jаглен;
 • лесно променливи филтри;
 • избор на повеќе бои;
 • димензии: 425 / 200 / 200;
 • тежина: 1,25 кг;
 • компактен, идеален за користење во домот, детски соби, спални, канцелариjа, ординации, соби каде што се пуши;
 • бучавост: 17-46 децибели.


  Напиши мислење

  BLUEAIR Pure 411 Прочистувач за воздух

  Сеуште неоценето Напиши мислење
  Цена
  9.199ден.
  Достапност:
  На залиха
  Код на продуктот:
  Blueair PURE 411
  Производители
  Blueair

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

  Сподели

  Видени производи