Седиштето може да се постави во 2 позиции и со тоа да се адаптира на најпогодната позиција за вашето бебе. Количката обезбедува поголем внатрешен конфорт за бебето. Алуминскиот рам ја прави количката екстремно лесна само 7,9 кг.
Склопувањето на количката е многу едноставно. Предните тркала се помали и полесни и со тоа обезбедуваат одлична маневрибилност .

 • Можност за поставување на транспортер ( седиште за во кола 0-13кг ).
 • Во согласност со европските стандарди EN 1888, 0+m.
 • Мека дополнитена внатрешност која лесно се одстранува.
 • Наслон на грбот во 3 позиции од седечка до лежечка, вклучително и позиција за спиење.
 • Голема настрашница со џеб и транспарентно прозорче.
 • Мека рачката со Можност за поставување во 7 позиции.
 • Централна кочница со механизам на рачката.
 • Можност за одстранување на целиот тапацир.
 • Голема корпа под седиштето со носивост до 2 кг.
 • Одмаралиштето за нозете се подесува во 2 позиции.
 • Предни ротирачки тркала со можност да ги фиксирате со притискање без да се наведнувате.
 • Сигурносни појаси во 5 точки со дополнителни перничиња за меѓу нозете и на рамениците.
 • Зимска прекривка со ветробран, кој ке го заштити бебето од студ.
 • Во комплет со количката доаѓа и прекривка за дожд со која може да ја прекриете количка и кога е поставен траспортерот.


  Напиши мислење

  BREVI Verso Количка

  Сеуште неоценето Напиши мислење
  Цена
  16.900ден. 12.900ден.

  Заштеда 4.000ден.

  Достапност:
  На залиха
  Код на продуктот:
  BSM279
  Производители
  Brevi

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

  Сподели

  Видени производи