BX6 Bluetooth Multifunctional Cup-shaped CAR FM Transmitter - Мултифункционална чашка за кола

Цена
1.300ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
BX6

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

ОВОЈ ПРОИЗВОД Е ТРАНСМИТЕР ЗА ВО КОЛА ВО ФОРМА НА ЧАШКА СО ДВА USB ПРИКЛУЧОЦИ, ЕДЕН ЗА ДА СЕ ПРИКЛУЧИ НА USB И ДА СЛУЖИ КАКО ПОЛНАЧ (1A) И ДРУГИОТ ЗА ЕКСКЛУЗИВНО ПОЛНЕЊЕ СО (2.1А) ПОВЕЌЕ РАЗЛИЧНИ ЕЛЕКТРОНСКИ УРЕДИ КАКО ШТО СЕ МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ, MP3, ДИГИТАЛЕН АПАРАТ И ДРУГИ ДИГИТАЛНИ ПРОИЗВОДИ.

 

Главни карактеристики:

●Двојните USB приклучоци за полнење со излез од 2.1A кои ви овозможуваат истовремено да полните таблет и телефон

● Разни намени: поддршка за гласовна навигација, TF картичка, U диск, FM предавател, музичка репродукција на мобилен телефон и Bluetooth безжични повици

● LED индикатор за напон: компактен дизајн со LED дисплеј кој ја надгледува вашата батерија на автомобилот, кога напонот на автомобилот е помал од 12V има предупредување со трепкачки број на екранот

● Високо безбедносна заштита: краток спој, прекумерна струја, прекумерно полнење, пренапон, прекумерно полнење, нисконапонски

● Широко користење: 2 стандардни USB порти поддржуваат iPhone, iPad, Samsung, Kindle и други USB уреди, 2 приклучоци


Спецификација:

1. Напојување: DC 12-24V

2. Верзија за Bluetooth: 3.0 со EDR

3.Фреквентен опсег: 87.5 - 108.0MHz, со можност за полнење на допир, вшмукалка, пумпа, повеќе навигациски системи,0.1 MHz / интервал

4.Растојание на пренос: 10m (без пречки)

5. Екран: дигитален


Спецификација

Модел: BX6 

Влез (полнач за автомобил): 12-24V

излез (полнач за автомобил): 5V 2.1A / 5V 2.1A

Должина на кабел: 50cm

Напиши мислење

Видени производи