Dynamic уред за заштита од муви и комарци 9106

Цена
1.350ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
9106

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

Електричниот уред против комарци и други инсекти Благодарение на високофрекфентното плаво осветлување, привлекува инсекти во текот на денот или ноќта,формирајќи практичен и ефикасен, хигиенски и автоматизиран систем кој ќе ги истреби комарците и сите други инсекти во вашето опкружување. Било да летат или да лазат инсектите ке бидат привлечени со светлото и ке застанат на металните решетки кој со струен удар ке ги елиминира сите инсекти околу вас.

Без отрови и непријатен мирис и штетни хемикалии!

Обезбедите заштита од сите видови на инсекти кој може да ви ги расипе убавите летни вечери во вашиот двор или тераса.Е

лектричната ламба против инсекти можете да ја користете во вашата спална соба, ходник или пак канцеларија...

Може да биде одлично решение за хотели, фарми дури и во оставите за храна. Спецификација:

  • Алуминиумска површина
  • Напон: 220V / 50Hz
  • Димензија: 50цм х 25цм 
  • Потрошувачка: 43W
  • Волтажа на уништување на инсектите: 2000-2200V
  • Опфат 100m2
  • При чистење ОБАВЕЗНО да се исклучи од струја
Напиши мислење

Видени производи