Електричната потопна пумпа EXTOL CRAFT е наменета за дренажа на нечиста вода во домашни услови, градина, викендичка и сл.

Технички параметри:

 • напон/фреквенција: 230V/50Hz;
 • моќност: 400W;
 • max проток: 7500l/h;
 • висина на потиснување: 5m;
 • max длабочина: 5m;
 • дијаметар на влезно грло: 1" - 25mm - 1 1/4" - 32mm;
 • пропустливост на тврди парчиња: 35mm;
 • должина на кабел: 10m;
 • маса: 3,3kg.
Напиши мислење

EXTOL CRAFT Потопна пумпа за валкана вода, 400W, 7500l/h, 10m

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
2.890ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
414122
Производители
EXTOL CRAFT

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи