• EXTOL INDUSTRIAL Аголна брусилка, 880W, 125mm, IAG 8-125

Мала, практична брусилка дизајнирана за сечење и брусење. Компактните димензии овозможуваат удобна работа и со една рака.

Главни технички параметри:

 • напон / фреквенција: 230V/50Hz;
 • моќност: 880W;
 • дијаметар на диск: 125mm;
 • навој: M14;
 • брзина: 11000/min;
 • внатрешен дијаметар: 22,2 mm;
 • навој на рачка: M8;
 • рез.четкици x 2 (не се вклучени): код 8792002-43;
 • маса: 2,5kg.
Напиши мислење

EXTOL INDUSTRIAL Аголна брусилка, 880W, 125mm, IAG 8-125

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
4.480ден. 3.584ден.

Заштеда 896ден.

Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
8792002
Производители
EXTOL INDUSTRIAL

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи