EXTOL INDUSTRIAL Аголна брусилка, продолжена рачка, 2100W, 230mm, IAG 21-230

 • EXTOL INDUSTRIAL Аголна брусилка, продолжена рачка, 2100W, 230mm, IAG 21-230
Цена
8.120ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
8792008
Производители
EXTOL INDUSTRIAL

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

Практична брусилка со моќен мотор и оптимална тежина, со продолжена рачка е наменета за сечење и брусење поголеми материјали. 

Главни технички параметри:

 • напон / фреквенција: 230V/50Hz;
 • моќност: 2100W;
 • дијаметар на диск: 230mm; 
 • навој: M14;  
 • брзина: 6000/min;
 • внатрешен дијаметар: 22,2 mm;
 • навој на рачка: M14;
 • рез.четкици x 2 (не се вклучени): код 8792008-43;
 • маса: 6,0kg.
Напиши мислење

Видени производи