EXTOL INDUSTRIAL Електрична убодна сабјаста пила 1200В

Цена
8.890ден. 7.556ден.

Заштеда 1.334ден.

Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
8793600
Производители
EXTOL INDUSTRIAL

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

Пилата е наменета за сечење дрво, пластика, метали, градежни материјали, како и други слични материјали, за работа во работилница, гаража или градина. Флексибилното сечиво овозможува користење на тешко достапни места ( во аглите, по должината на ѕидовите ), кастрење, сечење .

Главни технички параметри:

 • напон / фрекфенција: 230V / 50Hz;
 • моќност: 1200W;
 • брзина: 800-2800 / min max. ;
 • рез во дрво: 210mm max,
 • сечење алуминиум: 20mm max.;
 • градинарски челик: 10mm max. ;
 • 32mm3 + 0 (0.6 °, 1.2 °, 1.6 °, 0 °);
 • должина на кабел: 2,7м;
 • тежина: 5 kg.
Напиши мислење

Видени производи