• EXTOL PREMIUM Аголна брусилка, 850W, 125mm, AG 125 EP

Брусилка дизајнирана за средно тешки работи при сечење и брусење, сечење плочки, брусење остатоци од заварување. Компактната големина овозможува комфорна работа и во мал простор.

Главни технички параметри:

 • напон / фреквенција: 230V/50Hz;
 • потрошувачка на енергија: 850W;
 • диск дијаметар: 125mm;
 • навој: M14;
 • брзина: 11000/min;
 • внатрешен дијаметар: 22,2 mm;
 • навој на рачка: M8;
 • резервни четкици x 2 (не се вклучени): 8892012C;
 • тежина: 2,2kg.
Напиши мислење

EXTOL PREMIUM Аголна брусилка, 850W, 125mm, AG 125 EP

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
3.495ден. 2.970ден.

Заштеда 525ден.

Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
8892013
Производители
EXTOL PREMIUM

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи