Моќен двобрзински одвртувач со висок вртежен момент за одвртување и дупчење во метал и дрво.

Главни технички параметри:

 • батерија: 18V NiCd (2x);
 • капацитет на батериите: 1500mAh;
 • брзина: 0-350/min I., II. 0-1250/min;
 • L / R (лево-десно) режим;
 • самостегачки футер;
 • Click-lock: полуметален 1/2" ;
 • дијаметар:на дупчење: 1,5-13mm;
 • степен на вртежен момент: 23 1;
 • макс вртежен момент: 20/35Nm;
 • полнење батерии : 1h;
 • куфер;
 • тежина со батерија: 1,9kg.
Напиши мислење

EXTOL PREMIUM Акумулаторски одвртувач, 18V NiCd (2x), 1500mAh, CD 18 S

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
7.990ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
8891109
Производители
EXTOL PREMIUM

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи