Миксерот со две глави е наменет за мешање и подготвување градежни материјали како малтер, гипс, инјекциска смеса. Понатаму, бои и лакови, кои содржат органски растворувачи (на пр. на ацетон). Двоглавиот миксер ја подобрува и ја забрзува работата затоа што тоа не користи повисока брзина со која што квалитетот на мешање може да се намали, но благодарение на двате глави ефикасно и брзо се промешува смесата. Вртат во спротивни насоки во однос на друг за да се спречи ротацијата садот за мешање и ја олеснува работата.

Главни технички параметри:

 1. напон / фрекфенција: 230V / 50Hz,
 2. потрошувачка на енергија: 1800W,
 3. две брзини 1. степен на пренос (без оптоварување): 150-350 / min; 2. степен на пренос (без оптоварување): 350-600 /
 4. мек старт: регулирање на брзина: константна брзина за време на оптоварување:
 5. заштита од преоптоварување - да:
 6. 120mm глава на миксер,
 7. додатоци-мешачи: 600mm,
 8. кабел за напојување: 3.8 м.,
 9. количина на мешана смеса 90l,
 10. тежина: 8.1 kg.
Напиши мислење

EXTOL PREMIUM Миксер за градежни смеси, двоен, 1800W

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
13.490ден. 10.799ден.

Заштеда 2.691ден.

Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
8890610
Производители
EXTOL PREMIUM

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи