Лесен и минијатурен, компактен стартер и батерија во едно. Служи како засилувач за бензински мотори со зафатнина до 4000ccm и 12V оловни акумулатори. Благодарение на USB приклучокот, и неколку видови конектори може да служи како батерија за полнење на мобилни телефони, таблети, камкордери, MP3 плеери и др. Акумулаторите често се испразнуваат поради неисправни светилки или заборавени светла внатре во автомобилот. Со помош на стартерот може лесно да се реши проблемот и да се стартува автомобилот без проблеми. Може да се користи и како LED светилка со 3 мода: непрекинато, наизменични и како SOS  светење. Може да се полни на приклучок од 220V и 12V.

Главни технички параметри:

 • батерија: 3.7V DC,
 • Li-polymer,
 • капацитет на батерија: 9000mAh (33.3Wh),
 • стартна струја: 200А,
 • максимална струја: 400А,
 • зафатнина за мотор: до 4000ccm,
 • излези: 5V / 1A-2.1A USB,
 • 12V приклучок,
 • оперативна температура: + 10 ° C до 40 ° C,
 • температура на околината -15 ° C до + 40 ° C,
 • тежина: 380g.
Напиши мислење

EXTOL PREMIUM Стартер 400А за бензински мотори, батерија 5V

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
4.490ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
8897320
Производители
EXTOL PREMIUM

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи