EXTOL PREMIUM Вибрациона брусилка, 280W, OS 280 E

Цена
3.295ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
8894001
Производители
EXTOL PREMIUM

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

Дворачна брусилка за површинско и аголно брусење дрвени материјали, метали, пластика, кит маси и лакови. Не е наменета за стругање гипскартон.

Главни технички параметри:

  • напон / фреквенција: 230V/50Hz;
  • потрошувачка на енергија: 280W;
  • брзина: 6000-10000/min;
  • брусна плоча: 230 x 115mm;
  • абразивна хартија: 280 x 115mm;
  • рез.четкици x 2 (не се вклучени): 8894001C;
  • во куфер;
  • тежина: 2.2kg.
Напиши мислење

Видени производи