FORTUM Клешти за сечење арматура, 350mm/14"

  • FORTUM Клешти за сечење арматура, 350mm/14"
Цена
1.790ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
4900114
Производители
FORTUM

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

Сечивата направени од хром ванадиум челик 61CrV4, и покрај нивната висока цврстина ја задржуваат силата, која значително ги надминува стандардите ISO / DIN. Сечивото за арматура на едната страна е патентирано фрезувано кое овозможува 30% побрзо и полесно сечење. Благодарение на асиметрично брусените вилици сечењето на сајли и кабли е изненадувачки лесно и неверојатно прецизно - и, исто така, е зголемена отпорноста на абење на сечивото.

Главни технички параметри:
  • 350mm/14", 
  • материјал: 61CrV4.
Напиши мислење

Видени производи