FORTUM Пневматска линеарна брусилка, композит

Цена
1.790ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
4795030
Производители
FORTUM

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

Поради квалитетните композитни материјали од кои е направена, брусилката има намалени вибрации при работа, поголема моќност и подолг век на траење.

Главни технички параметри:

  • брзина на празно: 25000rpm;
  • просечна потрошувачка на воздух: 120l/min;
  • должина: 170mm;
  • прифат: 6.0 и 3.0mm;
  • дијаметар на спојка за воздух 1/4";
  • притисок на воздух: 90psi/6.3bari;
  • маса: 0.39kg.
Напиши мислење

Видени производи