КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • енергетска класа: A+++;
 • боја: бела;
 • колекторски мотор;
 • SensoCare;
 • иновативен облик на барабанот ( SpaDrum );
 • број на вртежи на центрифугата: 1000 rpm;
 • капацитет за перење: 1-7 kg;
 • волумен на барабанот: 54 l;
 • регулирање на бројот на вртежи;
 • ладно перење: копче;
 • персонализирани подесувања на сите програми;
 • 18 програми;
 • специјални програми: совршено црно (PerfectBlack) / памук 30 с - 17 минути / памук 20 С;
 • предперење;
 • можност за перење без центрифуга;
 • регулирање на температурата;
 • Quick програма;
 • програма за самочистење (SterilTub);
 • пумпа СТОП;
 • сензорска технологија (SensorIQ);
 • сервисна дијагностика;
 • рачно извлекување;
 • еко систем за заштеда на детергент;
 • долготраен грејач (DuraHeat);
 • заштита од прелевање;
 • заклучување - заштита за деца (CDP);
 • контрола на стабилност (SCS);
 • када од Carbotech;
 • годишна потрошувачка на вода: 9.586 l;
 • ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW;
 • ниво на бучност при центрифугирање: 68 dB(A)re1pW;
 • димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm;
 • димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm;
 • нето тежина на апаратот: 73,5 kg;
 • бруто тежина на апаратот: 74,7 kg;
 • потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W;
 • приклучна моќ: 2.300 W;
 • осигурувач: 10 A;
 • код: 392188;
 • EAN код: 3838942816857.


SensoCare технологија

Перфекција во перењето
SensoCare технологијата обезбедува да биде испран секој вид на ткаенина на најдобар можен начин. Таа секогаш ги испорачува оптималната комбинација на температура и количество вода, на време и брзина на вртежи. Ако, сепак, вашите алишта имаат потреба од извонредно специјална грижа, програмите за памучна и синтетичка ткаенина можат да работат во спрега преку дополнителни начини на перење и функции. NormalCare ќе ги испере алиштата според оптималната комбинација на сите четири параметри. За деликатните, има и специјални програми: TimeCare, AllergyCare и EcoCare. Така, перењето може да биде побрзо, поекономично или потемелно со циклусите за дополнително (екстра) плакнење.
ПОВЕЌЕ

Долготраен грејач (DuraHeat)

Безбедно и трајно
Редизајнираниот и надграден грејач вклучува заштитен систем за прегревање. Ова го продолжува времето на користење и ја прави машината за перење побезбедна при работење.

Иновативен облик и дизајн на барабанот (SpaDrum)

Потполна грижа за облеката
Барабанот на машината за перење од типот SensoCare е направен од најквалитетен нерѓосувачки челик со извонредно мазна површина. Затоа, облеката е темелно испрана, исплакната и исцентрифугирана без какво било оштетување.

Програма за самочистење (SterilTub)

Решение за пријатен мирис на вашите алишта
Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.
ПОВЕЌ
 

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
ПОВЕЌ
 

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.
ПОВЕЌЕ
  Напиши мислење

  GORENJE Машина за перење W7203

  Сеуште неоценето Напиши мислење
  Цена
  19.990ден. 16.990ден.

  Заштеда 3.000ден.

  Достапност:
  На залиха
  Код на продуктот:
  Gorenje W7203
  Производители
  Gorenje

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

  Сподели

  Видени производи