КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • енергетска класа: A+++;
 • боја: бела;
 • колекторски мотор;
 • SensoCare;
 • иновативен облик на барабанот ( SpaDrum );
 • број на вртежи на центрифугата: 1000 rpm;
 • капацитет за перење: 1-8 kg;
 • волумен на барабанот: 64 l;
 • одложен почеток на перење ( 24 часа );
 • регулирање на бројот на вртежи;
 • ладно перење: копче;
 • персонализирани подесувања на сите програми;
 • 23 програми;
 • специјални програми: BioWash програма / омилени програми / ноќно перење (NightWash) / совршено црно (PerfectBlack) / SportWash програма / памук 30 с - 17 минути / памук 20 С;
 • предперење;
 • можност за перење без центрифуга;
 • регулирање на температурата;
 • Quick програма;
 • звучен сигнал;
 • програма за самочистење (SterilTub);
 • пумпа СТОП;
 • сензорска технологија (SensorIQ);
 • автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl);
 • сензори: сензор за ниво на вода;
 • сервисна дијагностика;
 • рачно извлекување;
 • еко систем за заштеда на детергент;
 • долготраен грејач (DuraHeat);
 • заштита од прелевање;
 • заклучување - заштита за деца (CDP);
 • контрола на стабилност (SCS);
 • када од Carbotech;
 • годишна потрошувачка на вода: 10.340 l;
 • ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW;
 • ниво на бучност при центрифугирање: 68 dB(A)re1pW;
 • димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm;
 • димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm;
 • нето тежина на апаратот: 75.7 kg;
 • бруто тежина на апаратот: 76.7 kg;
 • потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W;
 • приклучна моќ: 2.300 W;
 • осигурувач: 10 A.

Упатството за употреба може да го превземете ТУКА 

Енергетска налепница ТУКА 

Напиши мислење

GORENJE Машина за перење W8503

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
19.999ден. 18.990ден.

Заштеда 1.009ден.

Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
Gorenje W8503
Производители
Gorenje

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи