Мазна површина на вратата
Вратата на микробрановата печка нема никакви бразди и ивици каде би можеле да се собираат нечистотии.
Внатрешното стакло може да го извадите. Ваквиот дизајн дозволува полесно чистење на вратата па дури и со едноставно бришење.

Автоматско мени
Готвење никогаш не било толку едноставно! Изберете програма; рерна ќе го прилагоди процесот на готвење. Многу модели имаат (автоматски) менија, т.е. одреден број на претходно меморирани програми за уште поедноставна подготовка на одредени јадења. Можете да го изберете типот на храна и да ја внесете тежината, и рерната автоматски ќе ги прилагоди времето и температурата соодветно.

Однапред дефинирани програми и функција за помнење
Неколку модели се опремени со автоматско мени кое се карактеризира со однапред дефинирани рецепти за подготовка на одредени јадења. На рерната, одберете го типот на храна која сакате да ја подготвите и внесете ја тежината, а рерната автоматски ја одбира идеалната програма и времето потребно за оптимални резултати. Функцијата за помнење е посебно корисна за подготовка на вашите омилени јадења: со стискање на едно копче, рерната секој пат дава одлични резултати.

Рачно поставување на моќноста
Пет нивоа на јачина овозможува соодветен број на микробранови за секое јадење. Петте различни нивоа на прилагодување на моќноста ви овозможуваат да ја прилагодите јачината на микробрановите која одговара на јадењето кое сакате да го подготвите. Можете да ја прилагодите јачината на 100%, 70 %, 50 %, 30 % или 10 %, според посакуваното ниво на готвење и според типот на храна. На ист начин можете да ја прилагодите и јачината на грилот, загревањето на рерната и готвењето на конвекција.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • смарт дисплеј;
 • напреден ЛЕД дисплеј;
 • елегантниот и јасно поставениот ЛЕД дисплеј ви овозможува да го набљудувате готвењето или текот на загревањето во микробрановата печка;
 • одбројувачкиот тајмер обезбедува ажурирана информација за тоа колку долго ќе трае процесот на готвење и кои елементи на загревање се користат;
 • боја: бела, лакирана;
 • врата: стакло;
 • материјал на челната плоча: лакирана;
 • начин на отварање на вратата: копче;
 • отвoрање на врата: лево;
 • ултра ладна врата (UCD);
 • волумен: 17 l;
 • нивоа на моќност на микробрановата печка: 5;
 • максимална моќност на микробрановата: 700 W;
 • технологија на продуцирање на микробранови: стандардна технологија (HVT);
 • начин на распределба на микробрановите: ротирачка чинија;
 • електронско управување;
 • паметно управување;
 • комбинирано греење: микробранови;
 • автоматско мени;
 • број на меморирани програми: 8;
 • дефиниран старт на готвење;
 • заклучување за заштита од деца;
 • сигурносен прекинувач;
 • осветлување;
 • ротирачка стаклена чинија;
 • димензија на ротирачката чинија: 24,5 cm;
 • димензии (ШxВxД): 45,2 × 26,2 × 33,5 cm;
 • димензии на амбалажата (ШxВxД): 49,6 × 29,2 × 35,4 cm;
 • нето тежина на апаратот: 10,8 kg;
 • бруто тежина на апаратот: 11,8 kg;
 • потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W;
 • приклучна моќ: 1.200 W;
 • осигурувач: 10 A.
Напиши мислење

GORENJE Микробранова печка MO17DW

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
4.599ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
Go-cd 250732
Производители
Gorenje

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи