Мазна површина на вратата. Вратата на микробрановата печка нема никакви бразди и ивици каде би можеле да се собираат нечистотии. Внатрешното стакло може да го извадите. Ваквиот дизајн дозволува полесно чистење на вратата па дури и со едноставно бришење.

Рачно поставување на моќноста. Пет нивоа на јачина овозможува соодветен број на микробранови за секое јадење. Петте различни нивоа на прилагодување на моќноста ви овозможуваат да ја прилагодите јачината на микробрановите која одговара на јадењето кое сакате да го подготвите.

Можете да ја прилагодите јачината на 100%, 70%, 50%, 30% или 10%, според посакуваното ниво на готвење и според типот на храна. На ист начин можете да ја прилагодите и јачината на грилот, загревањето на рерната и готвењето на конвекција.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • боја: бела лакирана;
 • врата: стакло;
 • материјал на челната плоча: лакирана;
 • начин на отварање на вратата: копче;
 • отвoрање на врата: лево;
 • ултра ладна врата (UCD);
 • волумен: 17 l;
 • нивоа на моќност на микробрановата печка: 6;
 • максимална моќност на микробрановата: 700 W;
 • технологија на продуцирање на микробранови: стандардна технологија (HVT);
 • начин на распределба на микробрановите: ротирачка чинија;
 • механичко управување;
 • начин на управување: копче;
 • комбинирано греење: микробранови;
 • временско;
 • сигурносен прекинувач;
 • осветлување;
 • ротирачка стаклена чинија;
 • димензија на ротирачката чинија: 24,5 cm;
 • димензии (ШxВxД): 45,2 × 26,2 × 33,5 cm;
 • димензии на амбалажата (ШxВxД): 49,6 × 29,2 × 35,4 cm;
 • нето тежина на апаратот: 10,8 kg;
 • бруто тежина на апаратот: 11,8 kg;
 • потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W;
 • приклучна моќ: 1.200 W;
 • осигурувач: 10 A.

Гаранција: 2 години.

Напиши мислење

GORENJE Микробранова печка MO17MW

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
4.190ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
Go-cd 250734
Производители
Gorenje

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи