КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • моќност на грејачот: 2.700 W;
 • систем против собирање на воден каменец;
 • систем против прокапување;
 • функција самочистење;
 • вертикално перење;
 • можност за суво пеглање;
 • пеглање со сува пареа;
 • аналогно;
 • индикатор на температура;
 • интензивно испуштање на пареа: 50 g/min;
 • испуштање на пареа одеднаш: 160 g/min;
 • фин врв за прецизно пеглање;
 • функција прскање;
 • простор за сместување на кабелот;
 • долевање на вода во текот на пеглањето;
 • ергономски дизајн;
 • гумирана рачка;
 • гумени ногарки за стабилност;
 • независна тројна заштита
 • волумен на резервоарот за вода: 0,40 l;
 • куќиште: пластика + метал;
 • должина на приклучен кабел: 2 m;
 • димензии (ШxВxД): 30 × 16 × 12 cm;
 • димензии на амбалажата (ШxВxД): 32 × 16,5 × 12,2 cm;
 • нето тежина на апаратот: 1,3 kg;
 • бруто тежина на апаратот: 1,9 kg;
 • приклучна моќ: 2.700 W;
 • код: 423427;
 • EAN код: 383894292706.


Полна пареа

Пеглата најдобро функционира кога работи на пареа. Нивото на пареа може да се подеси на три нивоа, а пеглањето е уште повеќе олеснето и поефикасно со големата сила на рапидното испуштање на пареа. Сите пегли на Горење со подлога, овозможуваат вертикално пеглање со употреба на пареа.
 
 

Автоматско исклучување

Автоматско исклучување
Нашите пегли со рамна подлога знаат сами да се погрижат за безбедноста. Ако пеглата е вклучена но извесно време не се користи и е поставена вертикално, по извесно време самата ќе се исклучи автоматски. Кога повторно ќе ја помрднете пеглата, тоа ќе биде регистрирано од сензорот и пеглата ќе се реактивира.
  Напиши мислење

  GORENJE Пегла SIT2700RI

  Сеуште неоценето Напиши мислење
  Цена
  3.590ден.
  Достапност:
  На залиха
  Код на продуктот:
  Gorenje SIT2700RI
  Производители
  Gorenje

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

  Сподели

  Видени производи