КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • со вреќичка;
 • максимална моќност на моторот: 1.400 W;
 • материјал на цевката: метал;
 • универзална четка;
 • 1 хепа филтер;
 • радиус: 14 m;
 • вид на правосмукалка: за суво чистење;
 • прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување;
 • управувачка локација: контрола на апаратот;
 • нежен старт на моторот (Soft start);
 • минимална моќност на моторот: 350 - 1400 W;
 • моќ на всисување: 275 W;
 • проток на воздух: 32 L/s;
 • проток на воздух: 21 kPa;
 • ниво на филтрација: 6;
 • волумен на вреќичката: 2 l;
 • нормални-вообичаени;
 • број на тркала: 3;
 • должина на приклучен кабел: 5 m;
 • начин на чување: исправено или хоризонтално;
 • управувачка локација: контрола на апаратот;
 • рачка за пренесување;
 • додаток за оставање на цевката;
 • хартиени вреќи за прашина: 3:
 • платнена вреќичка: 1;
 • намотување на кабелот;
 • Боја: плава;
 • нежен старт на моторот (Soft start):
 • должина на телескопската цевка: 80 cm;
 • тип на цевка: телескопска;
 • тип на правосмукалка: со вреќичка;
 • Нашите правосмукалки работат тивко. Отсега, нема да вознемирувате никого ако правосмукалката работи доцна навечер или пак рано наутро. Дополнително, правосмукалките се опремени со гумени тркалца кои нема да го оштетат подот. Кога ќе завршите со работа, нема да има траги од тркалца и никакви траги од прав.
 • димензии (ШxВxД): 38 × 22 × 24 cm;
 • димензии на амбалажата (ШxВxД): 43 × 27,5 × 28,5 cm;
 • нето тежина на апаратот: 3,1 kg;
 • бруто тежина на апаратот: 5,3 kg.

Хепа филтрација

Отстранува до 99,95% од нечистотиите во воздухот
ХЕПА филтерот отстранува до 99,95% честички на нечистотија во воздухот, вклучувајќи полен и дерматофагоиди, што е од суштинско значење за оние кои страдаат од астма и од алергии. Сиот воздух вшмукан од правосмукалката поминува низ ХЕПА филтерот каде што прашината и делчињата од нечистотијата се задржуваат од влакната на филтерот и таму остануваат.
Напиши мислење

GORENJE Правосмукалка HEPA VC1411B

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
2.699ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
450860
Производители
Gorenje

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи