HERON Бензински генератор 15HP, 7,0KW, EGM 68 AVR-1

 • HERON Бензински генератор 15HP, 7,0KW, EGM 68 AVR-1
Цена
69.990ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
8896119
Производители
HERON

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

Одличен модел со моќен мотор, интелигентна електроника и еднофазен 230V штекер, осигурувач од 26A е бескомпромисен помошник секаде каде е потребна голема јачина на еднофазна струја. Идеален за заварување и совршено наоѓа примена при градба, монтажна работа, како резервен извор за за фирми и домови, мобилни сервисни центри или автомобил како алтернативен извор на енергија во работилница и во природа.

Главни технички параметри:

 • број на фази: 1F,
 • максимална моќност: 7,0 kW,
 • агол на осцилација ( двостран ): 6,3 kW,
 • напон / фрекфенција: 230V/50Hz,
 • фактор на моќ: 1 тип на генератор на синхрон,
 • AC номинална струја: 27,3 A/230V,
 • DC номинална струја: 8.3 A/12V,
 • тежина: 87 kg,
 • димензии (висина х ширина x Д): 55 x 68 x 54 cm,
 • измерена јачина на звук ( растојание 7м ) 98 dB (A),
 • додатоци: штипки + кабел за 12V клуч за свеќици,
 • тип: бензински, четиритактен едноцилиндричен, OHV, 
 • зафатнина: 439ccm,
 • максимална моќност: 11.2 kW ( 15HP ) / 3600min -1,
 • потрошувачка : мин. 0,45 л / kWh на 75 % оптоварување,
 • зафатнина на резервоар: 25 литри.
Напиши мислење

Видени производи