• HERON Моторна проточна пумпа 6,5HP, 1100L/MIN = 66M3/H, 4,8KW (6,5HP)/4000MIN-1, EPH 80

Пумпа која со својата контрукција и висока моќ на црпење е наменета за транспорт на големи количини на "чиста" топла вода од базени, резервоари, бунари, водотеци и др, пренос на вода од поплавени подрачја каде што е потребно брзо, сигурно и ефикасно пумпа на големи количини на вода.

Главни технички параметри:

 • влез/излез. грло: 3"/3" (76mm),
 • максимален проток: 1100l/min 66m3/h = макс длабочина на вшмукување: 7m,
 • тежина: 28 kg,
 • димензии (висина х ширина x Д): 40 x 39 x 47 cm,
 • додатоци: пластични адаптери, клуч за свеќица,
 • тип цедилка: бензин, четири-тактен едноцилиндричен OHV, 
 • зафатнина: 173ccm,
 • максимална излезна моќност на мотор : 4.8kW (6.5 HP) / 4000min-1,
 • потрошувачка на гориво: 1,2-1,5 l / h,
 • резервоар за гориво капацитет: 3,6l.
Напиши мислење

HERON Моторна проточна пумпа 6,5HP, 1100L/MIN = 66M3/H, 4,8KW (6,5HP)/4000MIN-1, EPH 80

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
19.570ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
8895102
Производители
HERON

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи