• EXTOL INDUSTRIAL Електричен стругач, 710W, 82mm, 0-2,6mm, IEP 26-82

EXTOL INDUSTRIAL Електричен стругач, 710W, 82mm, 0-2,6mm, IEP 26-82

Дади прв оценка Напиши мислење
Цена
5,677ден.
Достапност:
На залиха
Модел:
8793403
Производител:
EXTOL INDUSTRIAL

Информации за партнер

КУПИ АЛАТ

Цена :
(0/5)
Вредност :
(0/5)
Квалитет :
(0/5)

Вкупно производи 1140

 • Испорака: 100-150ден.

 • Можна замена

 • Бесплатна испорака над 3000ден.

Моќност на моторот 710W. Совршена рамнотежа за точна и брза завршна обработка. Континуирана длабочина на сечење до 2,6 mm за обработка на фини и груби површини. 

Главни технички параметри:

 • напон / фреквенција: 230V/50Hz;
 • потрошувачка на енергија: 710W;
 • брзина: 16000/min; 
 • стругање ширина: 82 мм прилагодливи;
 • отстранување: 0-2,6 мм;
 • попуст длабочина: 0-10 мм;
 • резервни јаглени четкички x 2 (не се вклучени): 8.793.403-36;
 • тежина: 3,1 кг.
Напиши мислење