GALLET Апарат за варење ориз RC 150

Дади прв оценка Напиши мислење
Цена
1,699ден. 1,499ден.

Заштедувате 200ден.

Достапност:
На залиха
Модел:
GALLET RC 150
Производител:
GALLET

Информации за партнер

Крусел Дооел Скопје

Цена :
(0/5)
Вредност :
(0/5)
Квалитет :
(0/5)

Вкупно производи 529

 • Испорака: 100-150ден.

 • Можна замена

 • Бесплатна испорака над 3000ден.

Gallet варилник за ориз е практичен помошник во кујната, кој е во можност совршено да се подготват сите видови на ориз, грав, супи и житни култури. Затоа, широко се користи за готвење здрави и хранливи балансирани оброци.

Уредот има автоматска работа и голема предност е што автоматски се одржува температурата, па можете да се подготват јадењата однапред и да се остават за подоцна за конзумирање. Има  отстранлив алуминиумски нелеплив сад кој собира до 800 грама ориз и целата подготовка е многу брза и едноставна.

Апаратот има едноставен, неутрален дизајн во бела боја и има кабел што може да се отстрани. Исто така е вклучена и 160 ml мерна чаша и лажичка за ориз.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • здрав начин на подготовка на сите видови на ориз, мешунки, супи и житни култури;
 • максимален капацитет од 0,8 кг ориз ( тежина пред готвење );
 • целосно автоматско работење;
 • максимален капацитет на контејнер: 1,5 л;
 • отстранлив алуминиумски контејнер со нелеплива површина;
 • стаклен капак;
 • автоматско одржување на температурата;
 • практични рачки со изолација од двете страни и на капакот;
 • безбедносен прекинувач - без контејнер, апаратот не може да се вклучи;
 • заштита од греење на вода;
 • осветлување за работа и за одржување на температурата;
 • многу брза и лесна подготовка;
 • прекинувач за вклучување / исклучување;
 • отстранлив кабел за напојување за лесно складирање;
 • потрошувачка на енергија: 500 W;
 • додатоци: 160 ml мерна чаша, лажичка со ориз.Напиши мислење