КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • капацитет на моторот: 139 cm3, 2,5 kW (3.4 КС);
 • вртежи во празно: 3000 врт / мин;
 • тип на мотор: четворо тактен, воздушно ладење;
 • резервоар за масло: 1,6 L;
 • резервоар за нафта: 0,55 L;
 • регулација на висината на сечење: 25-75 mm;
 • 8 позиции за прилагодување на висината ( централно );
 • максимално  сечење  во ширина: 480 mm (19 ");
 • тркала: пред 177 mm (7 "), задна 255 mm (10");
 • тежина на апаратот: 36 кг.

Гаранција: 1 година.

Напиши мислење

ISKRA Бензиска косилка за трева HG48SMH-S

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
20.990ден. 18.998ден.

Заштеда 1.992ден.

Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
115
Производители
Iskra

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи