Комбинација од два режими на работа, која ќе им овозможи ефикасно управување на вашата околина. 1,5 kW двотактен мотор со зафатнина од 42,7 cm3. Се користи со зафат на двете раце, што ќе ви обезбеди удобна работа. За подолга и непрекината работа опремен е со резервоар од 1 литар гориво.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • волумен ( јачина на мотор ): 42,7 cm3;
 • јачина: 1,5 kW ( 2KM);
 • вртежи на работа: 8000 okr/min;
 • тип на моторот: двотактен;
 • капацитет на гориво: 1L;
 • должина за палица на косење: 1530 mm (60");
 • тип на рачка: дворачна;
 • глава на коса: ø 255 mm (10");
 • глава на сечиво: ø 255 mm (10");
 • димензии на кутија (v mm):
 1. кутија на мотор: 300 (в) x 270 (ш) x 300 (д),
 2. кутија на палица за косење; 100 (в) x 1650 (ш) x 100 (д);
 • нето тежина: 7,1 kg.

Гаранција: 1 година.

Напиши мислење

ISKRA Бензиска моторна коса / тример за трева XY BC415

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
8.999ден. 7.998ден.

Заштеда 1.001ден.

Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
134
Производители
Iskra

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи