Бензиска моторна коса / тример, со ранец за на грб. Комбинација од два режими на работа, која ќе им овозможи ефикасно управување на вашата околина. 1,5 kW двотактен мотор со зафатнина од 42,7 cm3. Се користи со зафат на двете раце, што ќе ви обезбеди удобна работа. За подолга и непрекината работа опремен е со резервоар од 1 литар гориво.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • волумен ( јачина на мотор ): 42,7 cm3;
 • јачина: 1,5 kW (2 KM);
 • вртежи на работа: 8000 okr/min;
 • тип на моторот: двотактен;
 • капацитет на гориво: 1L;
 • должина за палица на косење: 1530 mm (60");
 • тип на рачка: дворачна;
 • глава на коса: ø 255 mm (10");
 • глава на сечиво: ø 255 mm (10");
 • ергономични прерамки со подесување, за лесно носење на грб;
 • димензии на кутија (v mm):
 1. кутија на мотор: 300 (в) x 270 (ш) x 300 (д),
 2. кутија на палица за косење: 100 (в) x 1650 (ш) x 100 (д);
 • нето тежина: 7,1 kg.

Гаранција: 1 година.

Напиши мислење

ISKRA Грбна бензиска моторна коса / тример за трева XY BC415 EC

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
9.999ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
XY-BC 415 EC
Производители
Iskra

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи