Калориферот има две различни оперативни опции, имено моќност од 1000W и моќност од 2000W. Се одликува со три функции за ликвидација кои го испуштаат ладниот, топол и топол воздух. Калориферот е способен за автоматско одржување на температурата, а заради сигурност, тоа е обезбедено со заштита од прегревање и заштита од преоптоварување. На калорифер има удобна рачка за носење која овозможува лесен транспорт на грејачот од просторијата до просторот каде што е потребен. Термостатот овозможува контрола и информации за моменталната температура и работата на разменувачот на топлина.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

  • напон: 220V-240V ~ 50 / 60Hz;
  • моќност: 2100W;
  • 2 греење: моќ 1: 1000W / моќ 2: 2000W;
  • 3 функции на дува: ладно, топло, топло;
  • заштита од топлина: автоматски;
  • безбедност: заштита од прегревање / заштита од превртување;
  • термостат: да;
  • носечка рачка: да.
Напиши мислење

ISKRA Калорифер FH 03

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
1.099ден. 999ден.

Заштеда 100ден.

Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
Iskra FH 03
Производители
Iskra

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сподели

Видени производи