КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • волумен на моторот: 42,7 cm3;
 • моќност: 1,35 kW (1,8 KM);
 • број на вртежи на моторот:
 1.   глава со навој: 6525 вртежи во минута,
 2.   главата на ножот: 6900 вртежи во минута;
 • тип на мотор: двотактен;
 • капацитет на резервоарот за гориво: 1.2L;
 • должина на рачка: 855 мм;
 • тип на рачка: со две рачки;
 • навои: Ø 430 mm;
 • нож: ø 255 mm;
 • димензии на пакувањето (во милиметри): 300 (Д) x 270 (Ш) x 1120 (V);
 • нето тежина: 14,5 кг;
 • бруто тежина: 15,7 кг;
 • вклучени додатоци:
 1. додаток со глава со нож за сечење,
 2. додаток со нож,
 3. додаток со продолжна рачка,
 4. додаток со пила,
 5. додаток со ножици за жива ограда,

Гаранција: 24 месеци.

Напиши мислење

ISKRA Повеќенаменски тример ТU-МТ430

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
13.999ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
ТU-МТ430
Производители
Iskra

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи