Професионален шрафцигер кој е спој на материјали со врвен квалитет, модерна технологија и ергономски принципи. Наменет е за било кој занает. Металниот дел на шрафцигерот е направен од S2 челик, кален по целата должина на телото до HRC 59-60. Телото е обложено со тврд хром со мат завршна обработка. Врвот е дополнително кален до 61-62 HRC цврстина, притоа задржувајќи ја силата во опсег од 12,5-14,0 Nm. За да се постигне високо триење со главата на завртката, карбидниот врв е обложен со мешавина од  ултра фини честички со висока абразивност. Ергономски дизајнираната дршка е направена од полипропилен и силиконска гума, што и  дава голема цврстина, отпорност на органски растворувачи и одлични анти лизгачки својства.

Главни технички параметри: 

  • 3,0 x 0,5 x 75mm,
  • материјал: S2.
Напиши мислење

KITO Одвртувач плоснат, 3,0x0,5x75mm

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
145ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
4800101
Производители
KITO

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сподели

Видени производи