• Петте јазици на љубовта

Автор: Гери Чепмен
Издавачка куќа: ТРИ
ИСБН: 978-608-230-494-6
Година на издавање: 2017
Број на страни: 193
Димензии: 125/195
Корица: мека
Јазик: македонски

Човек лесно се вљубува. Но да се одржи љубовта – тоа е вистинскиот предизвик. Која е формулата за среќна врска откако ќе помине љубовниот занес?

Во Петте јазици на љубовта, бестселер број 1 според Њујорк тајмс, брачниот советник д-р Чепмен ви ја открива тајната за заемно разбирање што преобрази милиони двојки во светот. Во својот практичен и прониклив водич за долговечна љубов, тој нè тера да се прашаме што бараме еден од друг, ни покажува како да го научиме јазикот на љубовта на партнерот и ни ја открива моќта на вистинските зборови и дела.

Без оглед на тоа дали врската ни цути или ни се распаѓа, проверениот пристап на д-р Чепмен ќе ни помогне да доживееме подлабока и побогата интимност со партнерот. А за тоа треба само да го научиме јазикот на љубовта.

Напиши мислење

Петте јазици на љубовта

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
380ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
Т0177
Производители
ТРИ

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сподели

Видени производи