Цена
1.360ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
BSM68
Производители
Tommee Tippee

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

Сетот содржи:

 * чашка со меко клунче (некапечка)230 мл – 6+месеци,

 * 4 тањирчиња,

 * 5 лажички,

 * гумено лигавче.

Овој сет содржи опрема која ви е потребна за да му помогнете на вашето дете да почне да се учи да се храни самостојно. Чашката е идеална да се користи кога сте во движење. Има меко клунче од кое е лесно да се пие, а воедно е лесно за држење благодарение на ергономските рачки. Тањирчињата ви овозможуваат лесно хранење бидејки содржат уникатна триаголнеста база. Лажичките се дизајнирани да ви помогнат полесно да го научите детето само да се храни бидејки имаат убава дебела рачка која е лесна за држење и погодна да задржи доволна количина на храна. Лигавчето е одлично за хранење дома или во движење бидејки ја “фаќа” храната.

Сите овие предмети можат да се користат во микробранова и да се мијат во машина за садови.

Не содржат BPA!

Напиши мислење

Видени производи