Plamen 850 Glass, овозможува рустиќен изглед во вашата кујна. Емајлиран, со лиена плотна и лиено ложиште и огно-отпорно стакло. Има голема рерна со термометар. Дава убав поглед на огнот, и на јадењето кое се пече. Овој шпорет има фиока за складирање дрва.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • димензии на шпоретот: 845 x 838 x 594 mm;
 • димензии на рерната: 400 x 300 x 450;
 • димензии на ложиштето: 250 x 300 x 470;
 • димензии на отворот за ложење: 180 x 165;
 • моќност: 11 kW;
 • ефикасност: 72 %;
 • капацитет на греење: 160 m3;
 • тежина на шпоретот: 121 kg;
 • одвод за чад: централен / заден
 • пречник на одводот за чад: Ф 120;
 • гориво: дрво и јаглен.
Напиши мислење

PLAMEN Шпорет на цврсто гориво 850 Glass

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
24.999ден. 21.990ден.

Заштеда 3.009ден.

Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
PLAMEN-850
Производители
Plamen

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сподели

Видени производи