Моќност во компактна големина.

Компактната моќност обезбедува сигурна, поради неговата компактна големина ( уште за 15% во споредба со претходниот модел ). Со лесно прилагодливото греење со брзина до 2000 W, неговите две грејни позиции ви овозможуваат да се префрлате поставување за продолжена употреба и максималното подесување за брзо, многу моќно загревање. За оптимална удобност, вградениот термостат ја регулира температурата на собата, па затоа не морате вие да го правите тоа. 

Наменет за целогодишна употреба, неговата функција за ладење го претвора вентилаторот во освежувачки вентилатор во топло време, додека неговата компактна големина и лесна за носење ја прават Compact Power погодна за движење или зачувување.  

КАРАКТЕРИСТИКИ:

  • компактна моќност,
  • 2kW,
  • вентилатор за ладење,
  • пилот светло IP 20,
  • термостат механички,
  • антифрост фреквенција 50 Hz.

Гаранција: 24 месеци.

Напиши мислење

ROWENTA Калорифер SO-2210

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
2.499ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
9148106
Производители
Rowenta

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сподели

Видени производи