Silicon Еgg boil алатка за варење јајца

Цена
299ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
AS33959

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

Сакате перфектно сфарени јајца?
Мразите лупење на лушпи?
Сакате да експериментирате во кујната со различнии јадења?
Побарајте го Silicon egg boil сетот од 6 кутивчиња за варење јајца и направете перфектни салати

Што е предноста?
- нема пукање на јајцата
- нема потреба од лупење
- може да ги зачините јајцата по ваша желба
- практични за декорација
- рачка на секое капаче за да можете лесно да ги извадите сварените јајца од врелата вода.


Како функционира?
1. Скршете го јајцето и ставете ја белката и жолчката во садот
2. Затворете го со капачето
3. Ставете го садот во вода и зовријте ја за да се сфари јајцето

Напиши мислење

Видени производи