• Супер сет - ISKRA Бензинска ротациона косилица BK530N + плинска скара

Бензиска ротациона косилица Искра BK530N

Опремена е со четиритактен мотор, воздушно ладење 173 cm3 ohv мотор кој работи со моќност од 3,2 kW при 3000 вртежи во минута.  

  • 8 оприлагодувања на висина на сечење (20-75 мм), 
  • максималната ширина на сечење изнесува 530 mm. 
  • Голема кошница со капацитет од 62 литри обезбедува непречено функционирање. 
  • Самоодно возење обезбедува брза и ефикасна работа.

Погодна за правење тревници до 1800 м2. Предните и задните тркала се доволно големи дека за намален притисок за да не се оштети тревната површина 

Технички карактеристики 

Зафатнина на моторот: 173 cm3
Моќност: 3.2 kW (4.4 КС)
Оптоварување брзина: 3000 вртежи / мин
Тип на мотор: четири-тактен ohv
Воздушно ладење на моторот
Стил на возењето: самоодна
Волумен на резервоарот: 1.6 L
Волумен на резервоарот за масло: 0.55 L
Регулирање на висината на сечење: 20-75 mm
8 позиции подесување на висината (централно)
Максимална сечење ширина: 530 mm (21 ")
Ширината на тркала (предната): 178 mm (7 ")
Ширината на тркалата (заден): 254 mm (10 “)
Кутија за трева: 62 L
За тревници до 1800 метри
Димензии на кутија   (во mm): 850 (D) x 580 (W) x 500 (V)
Нето тежина: 37 kg
Бруто тежина: 40 kg

Напиши мислење

Супер сет - ISKRA Бензинска ротациона косилица BK530N + плинска скара

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
19.900ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
BK530N
Производители
Iskra

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сподели

Видени производи