TEFAL Фритеза FX-100015 air

Цена
9.899ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
9152493
Производители
Tefal

 • Испорака: 100-150ден.

 • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

Крцкави и вкусна пржена храна со масло и без масло. Благодарение на технологијата Air Pulse, Fry Delight може да готви крцкава и вкусна пржена храна со многу малку масло. Не само што апарато Fry Delight може да пржи, но исто така може да пече, печете ги сите ваши омилени јадења.

Со новата фритеза low fat  да направите крцкава и вкусна пржена храна со малку масло или без масло. Здраво пржење на храба благодарение на технологијата за пулс на воздух, Fry Delight може да готви крцкави и вкусна пржена храна со малку масло.
 
Повеќе од само пржење. Не само Fry Delight може да пече храна, туку исто така може да се жари, да пече ( рост ) крцкава.

FAST Fry Delight готви 2 порции чипс / компирчиња за само 15мин **.
* Многу препарати не бараат додавање на масло
** 500g тенок замрзнат чипс / помфрити испржени за само 15 мин на 200 ° C 

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • капацитет на храна: 0,8 кг;
 • број на личности: 2 лице (А);
 • температура максимум: 200 C;
 • прилагодлив термостат: да;
 • заштита од прегревање: да;
 • времетраење: тајмер 30 минути
 • дигитален тајмер: да.


  Напиши мислење

  Видени производи