Пеглањето сега е едноставно со перформанси која овој производ ги има. Специјално дизајниран за поедноставување на пеглањето, Ultragliss anti-calc се издига на предизвикот со многу добри резултати и перформанси што се изградени за да траат.
Ексклузивниот калкулатор на Tefal го собира калцирачките честички. Тоа го спречува издигнувањето на калциум внатре во парната комора и обезбедува високи перформанси со текот на времето. Одржувањето и чистењето е без напор. Технологијата Durilium® обезбедува исклучителни резултати за лизгање и висока ефикасност, со активни дупки за пареа на врвот, странични , па дури и центарот на лизгачот за максимална распределба на пареата. Со функции како систем за заштита од капење, прецизен врв, загревање на пареа и многу повеќе.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

  • моќност: 2500W;
  • удар на пареа: 150 гр / мин;
  • променлива пареа: 0-40 гр / мин;
  • плоча dilirium tehnology;
  • систем против капење;
  • должина на кабел: 2м;
  • резервоар за вода: 270мл;
  • вертикална пареа.

Гаранција: 24 месеци.

Напиши мислење

TEFAL Пегла на пареа FV4944E0 Ultragliss

Сеуште неоценето Напиши мислење
Цена
3.999ден. 3.390ден.

Заштеда 609ден.

Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
9150541
Производители
Tefal

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сподели

Видени производи