WINIX Прочистувач на воздух HR1000

Цена
22.999ден.
Достапност:
На залиха
Код на продуктот:
WINIX HR1000
Производители
WINIX

  • Испорака: 100-150ден.

  • Безбедно купување

Сеуште неоценето Напиши мислење

Сподели

WINIX HR1000 прочистувачот е модел со модерен дизајн.

Уредот се користи за површини до 40м2.

Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии.

Го прочистува воздухот во 5 фази на прочистување, префилтер кој може да се мие со вода, филтер со активен јаглен ( Coated Deodorization Carbon Filter ) кој ги редуцира хемикалиите, вистински ХЕПА филтер обложен со анти бактериско средство кој ги филтрира ПМ честичките поголеми од 0,3 микрометри ( PM2.5, PM10 ), WINIX PlasmaWave® технологија кога ги редуцира хемикалиите.

Уредот има тајмер, child-lock и Wi-Fi конекција со вашиот смарт телефон преку кој можете да го мониторирате и управувате.

Прочистувачот има вграден смарт сензор кој се состои од сензор за ПМ честички и сензор за мириси и хемикалии (VOC). На тој начин најоптимално ќе ја регулира брзината во авто мод за да го прочистува воздухот најоптимално при тоа да биде што е можно потивок.

Со уредот е вклучен сет филтри за првата година.Напиши мислење

Видени производи